Karavanınızla kış kampına çıkmaya karar verdiğinizde yanınıza almanız gereken birçok eşya ve dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır.

Nasıl Giyinmeli?

Yalıtım sağlayan, outdoor kıyafet tercih etmelisiniz. Kalın kıyafetleri yanınızdan ayırmamaya özen gösterin. Katmanlı kıyafetler sizi sıcak tutarak konforunuzu sağlayabilir.

Karavanda Nelere Dikkat Edilmeli?

Soğuktan en az etkilenecek ve motoruyla keyifli bir sürüş imkânı sunacak olan karavan için önlemlerinizi alabilirsiniz. Aldığınız tedbirler sayesinde sadece hareket halindeyken değil park halindeyken de büyük fırsatlar elde edebileceğinizi unutmayın. Kış aylarına uygun bir hazırlık karavanınızla yolculuğun keyfini bambaşka bir seviyeye taşıyacaktır.

Kış aylarında esen sert rüzgârlar, yağış  ve hava akışının söz konusu olması yalıtımla alakalı ciddi sorunları gündeme getirebilir. Bu nedenle de pencerelerin yalıtımına önem vermek konforlu bir yolculuk için gereklidir. Pencerelerinizin contalarını ve diğer bütün parçalarını kontrol ederek kaliteli bir yalıtımın varlığından emin olabilirsiniz. Böylelikle esen rüzgârların sizi rahatsız etmesi ve olumsuzluklar yaşamanız minimuma inebilir.

Kış aylarının sizi en çok zorlayacak yanlarından bir tanesi de kar yağışı olduğunda kayganlaşacak olan yoldur. Çünkü yolda ilerlemenin zorlaşması karavanla tatil yapmak adına hareket imkânlarınızı fazlasıyla kısıtlar. Bu nedenle de herhangi bir noktada karavanla seyahat ederken yarı yolda kalabilir ya da kiraladığınız karavanın hakimiyetini kaybedebilirsiniz. Bu duruma karşı en uygun çözüm kış lastiği ve zincirlerdir.

Karavanda bir ısıtıcı ya da klima yoksa bu durumda ihtiyaç duyulacak en önemli seçeneklerden bir tanesi de portatif ısıtıcı olacaktır. Karavan içindeki konforu artıracak ve daha kaliteli bir deneyim yaşamanızı sağlayacak olan portatif ısıtıcı sayesinde ısınabilir ve konforunuzu korumaya devam edebilirsiniz.

Comments are disabled.