Bir ev düşünün ihtiyacınız olan her şey içerisinde; sıcacık yatağınız, mutfağınız, duşunuz ve en önemlisi sevdikleriniz. Bu öyle bir ev ki hayal ettiğiniz her yere gidebilir, canınız nerede olmak isterse tam da ihtiyacınız olduğunda sizi oraya götürür. İşte karavanda yaşamak tam da böyle bir şey. Karavanla şöyle özgürce zamansız mekansız bir tatile çıksam diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Bugün size Marmara karavan ailesi olarak karavan hayatının tüm güzelliklerini anlatacağız.

DAHA HESAPLI

Özellikle pandemi döneminden sonra karavan tatili yapmak iyice popülerleşti. Sürekli evde yaşamaktan bunalanlar karavan kiralayarak ya da satın alarak bu özgürlüğün tadını çıkarır oldular.

Tatile çıkma planı yaparken hepimiz öncelik olarak bütçemize uygun yerler seçmeye çalışırız. Karavan tatili ise otel ve pansiyon tatilinden çok daha ekonomik! Neden mi? Otel ve pansiyonlar iki kişi için bile yüksek fiyatlı olabiliyorken karavanla tatilin maliyeti çok daha uyguna geliyor. Aynı zamanda kiraladığınız odanın çıkış saati her zaman uymayabiliyor. Paranızın çoğu cebinizde kalırken size sadece dilediğinizce özgürce gezebileceğiniz bir tatilin tadını çıkarmak düşüyor.

ZAMANI KENDİNİZ YÖNETİN

Şehrin yoğun hayatından zaman zaman hepimiz bunalıyoruz. Yeri geliyor kendimize boş vakit ayırmakta bile güçlük çekiyoruz. İş yoğunluğu ve şehir hayatının karmaşasıyla kendimizi sıkışmış hissetmeye başlıyoruz. Karavanla yaptığınız tatil zamanınızı özgürce yönetmenize olanak sağlıyor. Seyahat ederken tek bir mekanla sınırlı kalmanıza da gerek yok. Dilediğiniz yerlere seyahat ederken ne zaman nerede durup dinleneceğinize siz karar verebilirsiniz. Gece veya gündüz ne zaman isterseniz seyahat edebilir, uykunuz geldiğinde uyuyabilir ve canınız ne zaman isterse uyanıp yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

MANZARANIZI KENDİNİZ SEÇİN

Karavan tatilinizde ihtiyacınız olan her şey yanınızdadır. Manzaranız bile! Seyahat edeceğiniz rotayı belirleyip tatilinize başladığınız andan itibaren rotanız üzerinde hoşunuza giden herhangi bir manzarayı seyretmek için dilediğiniz zaman durabilir, karavanınızı yol kenarına çektikten sonra eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Hem de ne kadar isterseniz. Aceleniz yok, zamanınızı kendiniz yönetiyorsunuz. Manzaraya karşı güzel bir yemek yiyebilir, manzaranın keyfini çıkarırken kitap okuyabilir ya da keyifli bir uykuya dalabilirsiniz, size kalmış.😊

EVİNİZDE HİSSEDİN

Karavan sahibi olmanın en güzel yanlarından  biri dilediğiniz gibi gezerken evinizin daima yanınızda olmasıdır. Geniş hacmi sayesinde ihtiyacınız olan her şeyi karavanınızda bulabilirsiniz. Yorulduğunuzda yatağınız elinizin altındadır. Acıktığınızda mutfak yanı başınızdadır. Yolda tuvalet ihtiyacınız olduğunda o da karavanınızdadır. Uzanarak kitap okuyabilir ya da arkadaşlarınızı ağırlayabilirsiniz. Karavanda herkes ihtiyacı olan şeyi bulabilir bu yüzden tam bir ev konforundadır. Seyahat etmek, tatile çıkmak istediğinizde, şehrin karmaşasından bunaldığınızda karavanınız her zaman sizinledir.

Belki her gün, her hafta ya da her ay değil ama hayatın karmaşasından her bunaldığınızda, özgürce tatil yapmak istediğinizde, kendi zamanınızı yönetmek istediğinizde karavan tatiliniz sizi bekliyor olacak. Bunun için yapmanız gereken bir karavan kiralamak yada satın almak ve size uygun olan karavanı seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey de seyahatin tadını çıkarmak…

Comments are disabled.